Sisältöön Tulosta Sivukartta
 
 
 

Ajankohtaista juuri nyt

   

Alexandria-rahastot

Katso rahastokatsaus täältä ›


 

Löydät meidät myös näistä palveluista

Alexandria - Facebook Alexandria - Youtube Alexandria - LinkedIn

Tiedätkö millainen sijoittaja olet?

Kokeile laskurimme avulla, mikä sijoitustapa sopii sinulle parhaiten. Siirrä liukureita kuvaamaan riskinottohaluasi, sijoitussummaa ja -aikaa. Tuloksen näet alla.

Testi havainnollistaa eri tekijöiden vaikutusta sijoitustuotteen valintaan karkeasti, eikä sen tulos ole sijoitussuositus.

Riski
Sijoitus
Aika
 

Päivän pörssi 

Torstai 24.04.2014 klo 17:35Osakekursseissa 15 min viive
 

Indeksit 

OMX Helsinki
Nimi Viim. Muutos Aika
OMXH7328.80-0.34%17:49
OMXHCAP4740.09-0.39%17:34
OMXH252830.71-0.43%17:34

Vaihdetuimmat 

Nimi Viim. Muutos
Nokia5.2649.814
Metso29.2230.963
Stora Enso R7.4126.140
Fortum15.8421.963
Sampo A37.0121.582
Kone30.8018.981
Wärtsilä40.2516.258

Nousijat 

Nimi Muutos
Aspocomp Group+15.09%
Oriola-KD A+4.74%
Elisa+3.77%
Oriola-KD B+3.43%
Outokumpu+3.35%

Laskijat 

Nimi Muutos
Elektrobit-3.76%
Konecranes-3.94%
Stora Enso A-6.00%
Finnlines-6.02%
Stora Enso R-6.49%
 
 
 

Ura Alexandriassa

Ura Alexandriassa

Liity kasvavaan joukkoomme
Lue lisää ›

Suosittele Alexandriaa

Suosittele Alexandriaa

Suosittelu kannattaa, saat palkinnon!
Lue lisää ›

Alexandria pankkiiriliike

Alexandria Pankkiiriliike

Tutustu yrityksemme toimintaan.
Lue lisää ›

 

Yhteistyö-kumppanimme:

SEB Lombard Mandatum life Generali PanEurope