Sisältöön Tulosta Sivukartta
 
 
 

Ajankohtaista juuri nyt

   

Alexandria-rahastot

Katso rahastokatsaus täältä ›


 

Löydät meidät myös näistä palveluista

Alexandria - Facebook Alexandria - Youtube Alexandria - LinkedIn

Tiedätkö millainen sijoittaja olet?

Kokeile laskurimme avulla, mikä sijoitustapa sopii sinulle parhaiten. Siirrä liukureita kuvaamaan riskinottohaluasi, sijoitussummaa ja -aikaa. Tuloksen näet alla.

Testi havainnollistaa eri tekijöiden vaikutusta sijoitustuotteen valintaan karkeasti, eikä sen tulos ole sijoitussuositus.

Riski
Sijoitus
Aika
 

Päivän pörssi 

Torstai 17.04.2014 klo 18:29Osakekursseissa 15 min viive
 

Indeksit 

OMX Helsinki
Nimi Viim. Muutos Aika
OMXH7238.20+0.49%18:30
OMXHCAP4678.57+0.48%18:30
OMXH252788.98+0.44%18:30

Vaihdetuimmat 

Nimi Viim. Muutos
Nokia5.3283.193
Fortum15.7033.523
Sampo A36.9530.582
Kone30.4525.224
Metso29.1421.071
Nokian Renkaat28.2519.710
Stora Enso R7.5017.399

Nousijat 

Nimi Muutos
Aspo+4.90%
Efore+4.35%
Finnlines+4.24%
Comptel+3.70%
Basware+3.57%

Laskijat 

Nimi Muutos
Innofactor-2.27%
Soprano-2.31%
SRV Yhtiöt-2.31%
Marimekko-3.91%
Viking Line-4.89%
 
 
 

Ura Alexandriassa

Ura Alexandriassa

Liity kasvavaan joukkoomme
Lue lisää ›

Suosittele Alexandriaa

Suosittele Alexandriaa

Suosittelu kannattaa, saat palkinnon!
Lue lisää ›

Alexandria pankkiiriliike

Alexandria Pankkiiriliike

Tutustu yrityksemme toimintaan.
Lue lisää ›

 

Yhteistyö-kumppanimme:

SEB Lombard Mandatum life Generali PanEurope