Sisältöön Tulosta Sivukartta
 
 
 

Ajankohtaista juuri nyt

   

Alexandria-rahastot

Katso rahastokatsaus täältä ›


 

Löydät meidät myös näistä palveluista

Alexandria - Facebook Alexandria - Youtube Alexandria - LinkedIn

Tiedätkö millainen sijoittaja olet?

Kokeile laskurimme avulla, mikä sijoitustapa sopii sinulle parhaiten. Siirrä liukureita kuvaamaan riskinottohaluasi, sijoitussummaa ja -aikaa. Tuloksen näet alla.

Testi havainnollistaa eri tekijöiden vaikutusta sijoitustuotteen valintaan karkeasti, eikä sen tulos ole sijoitussuositus.

Riski
Sijoitus
Aika
 

Päivän pörssi 

Keskiviikko 23.04.2014 klo 18:29Osakekursseissa 15 min viive
 

Indeksit 

OMX Helsinki
Nimi Viim. Muutos Aika
OMXH7353.68-0.01%18:30
OMXHCAP4758.85+0.10%18:30
OMXH252843.06+0.17%18:30

Vaihdetuimmat 

Nimi Viim. Muutos
Kone30.9763.223
Nokia5.3254.786
Stora Enso R7.9346.398
Metso30.0036.069
Sampo A36.9932.928
Fortum15.8727.380
UPM-Kymmene11.9325.683

Nousijat 

Nimi Muutos
Stora Enso A+5.54%
Kemira+5.51%
Comptel+5.45%
Stora Enso R+5.31%
Ponsse+5.26%

Laskijat 

Nimi Muutos
Biohit-2.91%
SSH Comm. Security-3.77%
Tecnotree-4.35%
Sotkamo Silver uudet-4.71%
Innofactor-7.14%
 
 
 

Ura Alexandriassa

Ura Alexandriassa

Liity kasvavaan joukkoomme
Lue lisää ›

Suosittele Alexandriaa

Suosittele Alexandriaa

Suosittelu kannattaa, saat palkinnon!
Lue lisää ›

Alexandria pankkiiriliike

Alexandria Pankkiiriliike

Tutustu yrityksemme toimintaan.
Lue lisää ›

 

Yhteistyö-kumppanimme:

SEB Lombard Mandatum life Generali PanEurope