
Boliden ja Ericsson Bonus Autocall, Kiina Sijoitusobligaatio 7 ja Lääkeyhtiöt Sijoitusobligaatio NOK -tuotteiden merkitsijöille
Ohjelmaesitteen täydennys
BNP Paribas julkisti 14.8.2026 täydennyksen ohjelmaesitteeseensä. Täydennys on julkaistu rekisteröintiasiakirjan muutoksen sisällyttämiseksi sekä riskitietojen ja tiettyjen ehtojen päivittämiseksi.
Täydennyksen johdosta sijoittajalla on oikeus perua merkintänsä ilmoittamalla tästä kirjallisesti Alexandrialle viimeistään 4.9.2026. Peruutusoikeus koskee seuraavia sijoitustuotteita, joiden verkkosivuille täydennys on julkaistu:
- Boliden ja Ericsson Bonus Autocall. www.alexandria.fi/bolidenericsson
- Kiina Sijoitusobligaatio 7. www.alexandria.fi/kiina7
- Lääkeyhtiöt Sijoitusobligaatio NOK. www.alexandria.fi/laakeyhtiot
Helsingissä 2.9.2026
Alexandria Group Oyj
Aloita sijoittaminen helposti
Sijoittamisen aloittaminen Alexandriassa on helppoa. Voit aloittaa omatoimisesti verkkopalvelussamme tai sijoitusneuvojamme avulla. OmaAlexandriassa pääset heti alkuun, kun taas maksuttomassa ensitapaamisessa käymme läpi taloudellisia tavoitteistasi ja sijoitusratkaisuja, jotka vievät sinua unelmiasi kohti.
OmaAlexandriassa
sijoitusneuvojan kanssa
tapaamiselle
asiantuntevuus
palveluitamme
Kysy chatissa
Chat -asiakaspalvelumme palvelee 8.30 - 16.30 (ma-pe)



